CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

17. 07. 2019

0 komentářů

Koruna k dolaru oslabila na 22,81 Kč/USD, což je nejslabší od června

 

Za poslední měsíc koruna v úterý zaznamenala svou nejslabší hodnotu. Zastavila se na 22,81 Kč/USD. Vůči euru koruna nezaznamenala změnu, minulý pátek se zastavila na 25,59 Kč/EUR.  

Od úterního rána koruna pociťovala lehký propad, před závěrem obchodování se její hodnota vůči dolaru zastavila na 22,83 Kč/USD. Vůči euru stagnovala. Podle analytika Patria Finance Tomaše Vlka za posílení dolaru mohou americké maloobchodní tržby, které příjemně překvapily červnovým růstem a narušily tak svůj dřívější nepříznivý trend. Euro trpělo kvůli výsledkům německého indexu ZEW, ten totiž odhalil, že v evropské ekonomice panuje větší pesimismus, než se očekávalo.

Burzovní index PX v úterý zaznamenal zvýšení o 0,1 procenta na 1057,73 bodu. Nejvíce se dařilo akciím elektrárenské ČEZ, technologickému Avastu a Erste Bank. Ztráty pocítila například Komerční banka.
Zdroj : ČeskéNoviny.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Pražská burza - Burza cenných papírů Praha - Burzovní palác - akcie, dluhopisy, deriváty

Kde brát peníze? Na burze přece…

Kde bankovní financování nestačí, nastupují kapitálové trhy. Na burzu vstupuje sociální síť Pinterest, Lyft, má ho následovat Uber. Vlastníci těchto firem chtějí prodat akcie, které se začnou, bude-li úpis úspěšný, obchodovat na burze.

Text: Radovan Novotný

10. 05. 2019

Kurzy - akcie - peníze - mince

Rok 2018 ve zpětném zrcátku: Koruna zachraňuje akcie

Letošní rok je pro investice zlomový. Končí období hojnosti a začíná strádání. Nedařilo se většině akciových trhů. Alespoň částečnou náplastí na nevydařené investice může být oslabování koruny.

Text: Petr Zámečník

19. 12. 2018

Brazilská vlajka - Brazílie

Akciové fondy: Brazílie vystřelila Latinskou Ameriku do výšin

Brazílie se odklonila od komunistických experimentů a zvolila pravicového prezidenta. „Nemůžeme pokračovat ve flirtování se socialismem, komunismem a levicovým populismem,“ uvedl Jair Bolsonaro, nový brazilský prezident ve svém prvním projevu. Brazilské akcie a s nimi podílové fondy reagují růstem.

Text: Petr Zámečník

31. 10. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *