Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Korejci získali logistický areál Amazonu

Investice 14.10.2019 | 11:05 0 Komentářů

Logistické centrum Amazonu u obce Dobrovíz změnilo majitele. Nově jej získal jihokorejský Samsung Securities. Celý obchod podle odhadů činil přes 150 milionů eur, tedy zhruba 3,9 miliardy korun.

Samotnému prodeji logistického areálu předcházela pětiměsíční jednání. Důvodů vysoké prodejní ceny bylo několik. Areál se nachází na strategickém místě blízko letiště Václava Havla. Navíc se jedná o moderní stavbu a má dobré certifikace ekologického provozu.

Amazon u Dobrovíze se nejvíce věnoval příjmu, balení a odesílání zboží. Má kapacitu 125 tisíc metrů čtverečních a lze zde naskladnit až 18 milionů kusů zboží. „Právě profil Amazonu a jeho aktivit zajímal Samsung Securities podobně jako samotná nemovitost, která má výjimečnou polohou v bezprostřední blízkosti mezinárodního Letiště Václava Havla v Praze,“ uvedla manažerka fondu Logistis, který areál spravuje, Monika Hubková.

Odprodej logistického areálu Amazonu je suverénně největší obchodní transakcí na tuzemském trhu s nemovitostmi za letošní rok. Michal Hinka z Dentons, organizace zastupující prodávající fond k tomu dodává: „Překvapila nás jejich vynikající znalost českého trhu, i když sem přicházejí poprvé. Zkrátka si dobře udělali domácí úkoly“.

Zdroj: iDNES.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.