Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Koordinátorem boje proti daňovým únikům bude Čech

Investice 12.05.2014 | 18:45 0 Komentářů

Na zavedení funkce koordinátora se na společném jednání české a slovenské vlády ve Skalici shodli ministři financí obou zemí.

Koordinátorem boje proti daňovým únikům bude Čech

Článek vyšel v sesterském deníku Insider, který jej Aktuálně.cz poskytl v plném znění.

Praha – Koordinátorem česko-slovenského boje proti daňové kriminalitě se pravděpodobně stane Daniel Čech, generální ředitel daňové a celní sekce Finančního ředitelství Slovenska. Deník Insider získal tuto informaci z dobře informovaného zdroje blízkého ministerstvu financí.

Slovenská finanční správa však zatím odmítá novou pozici pro Čecha potvrdit. „Finanční správa na Slovensku a v Česku intenzivně spolupracují. Součástí této spolupráce je i intenzivní boj proti daňové kriminalitě. Vzhledem k tomu, že procesy v tuto chvíli nejsou ukončené, není možné poskytnout bližší informace,“ uvedla mluvčí správy Patrícia Macíková.

Na zavedení funkce koordinátora se na společném jednání české a slovenské vlády ve Skalici shodli ministři financí obou zemí.

„Slovenské ministerstvo financí je pro nás inspirací v řadě témat. Zejména pokud jde o boj s podvody v oblasti DPH,“ uvedl na brífinku po jednání premiér Bohuslav Sobotka. Koordinátor pro boj s daňovou kriminalitou by měl fungovat jako „zprostředkovatel zkušeností“ – jak tento post popsal slovenský premiér Robert Fico.

Zdroje Insideru z ministerstva financí hovoří o tom, že zmíněné zprostředkování by mělo fungovat především mezi odbory rizik obou finančních ředitelství (na Slovensku „daňová a celní sekce“).

Ten český však až dosud čekal na svého nového ředitele, protože Jiří Žežulka, který jej vedl, se stal zástupcem ředitele Generálního finančního ředitelství a s největší pravděpodobností bude úřad vést natrvalo.

Žežulka už si na odbor rizik vybral svého nástupce. Stal se jím Zbyšek Malý z finančního úřadu v Pardubicích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.