CZK/€ 24.375 +0,06%

CZK/$ 23.139 -0,71%

CZK/£ 28.387 -0,11%

CZK/CHF 24.780 +0,38%

22. 12. 2015

0 komentářů

Kontrolní hlášení k DPH nakonec nebude tak přísné

 


 

Podle babišovy náměstkyně Simony Hornochové by měly finanční úřady postupovat zpočátku roku mírně. Kontrolní hlášení za leden mají být podána do 25. února, sankce budou udělovány nejdříve v březnu. Chybující plátce by tak měly úřady na chyby spíše upozorňovat než pokutovat.

To ale odmítá ministr financí Andrej Babiš. „To by bylo v rozporu se zákonem a napadl by nás Nejvyšší kontrolní úřad,“ řekl ministr. Přesto určitou mírnost v praxi připustil slovy: „Není důvod obávat se náběhu sankcí. Finanční správa je rozumná.

Zčásti tak zřejmě bude vyslyšena snaha šéfa Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karla Havlíčka. Ten se na jednáních s ministerstvem domáhal několikaměsíčního generálního pardonu na pokuty. Proti kontrolnímu hlášení námitky nemá, ale způsob komunikace finanční správy je podle něj „děsný“. „Hlavně pro malé podnikatele je problém pochopit, co přesně kam mají vyplňovat,“ říká Havlíček.
Zdroj : Ihned.cz

 

 

REKLAMA

podle babišovy náměstkyně Simona Hornochová měly finanční úřady postupovat mírně

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

matematika - špatný výsledek - 1 + 1 = 3

Další důchodová reforma na scéně… nebo ne?

Důchodová reforma je nezbytná. Na tom se shodnou všichni, kteří se alespoň trochu vyznají v demografii. Ovšem zatímco se penzijní systém řítí do záhuby, politici vymýšlí způsoby, jak mu podřezat žíly o něco dříve.

Text: Petr Zámečník

15. 02. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *