Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Konsolidovaný zisk České spořitelny za tři čtvrtletí 2013 meziročně poklesl o 2,6 %

Banky 30.10.2013 | 11:43 0 Komentářů

Na konci září Česká spořitelna vykázala neauditovaný konsolidovaný čistý zisk ve výši 11,48 miliard korun. Meziročně tak zisk poklesl o 2,6 procenta z 11,79 miliard. Provozní zisk se snížil o 6,8 procenta na 18,16 miliard korun. Bez vlivu Transformovaného fondu ČSPS je meziroční pokles zisk o 3,7 procenta nižší.

Česká ekonomika se konečně dostává z rok a půl trvající recese a začíná se zlepšovat i důvěra domácností v další vývoj. Nás také těší jejich zvyšující se zájem o hypoteční a spotřebitelské úvěry a rostoucí poptávka firemních klientů po financování jejich projektů. Ceníme si rostoucího objemu vkladů v České spořitelně, za nímž stojí vysoká důvěra a spokojenost našich klientů,“ uvedl Pavel Kysilka, generální ředitel a předseda představenstva České spořitelny.

Podařilo se nám získat nejprestižnější ocenění na poli společenské zodpovědnosti, Cenu Via Bona. Potvrdilo se, že společenská zodpovědnost nespočívá jen ve finančním dárcovství, ale neméně v dobrovolnictví a přímém zapojení zaměstnanců firmy. Za to patří všem mým kolegyním a kolegům velké uznání a dík,“ dodal Pavel Kysilka.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.