CZK/€ 24.545 +0,06%

CZK/$ 24.818 -1,22%

CZK/£ 28.124 -0,20%

CZK/CHF 25.132 -1,04%

14. 10. 2014

0 komentářů

Konopné akcie se letos propadly až o 70 procent, experti i tak radí investovat

 


 

Na vině byly zejména nákupy podvodných brokerů, kteří manipulovali s cenou akcií, uměle navyšovali jejich cenu, aby pak přilákali klienty na růstový trend. „V tu chvíli začali masivně prodávat a ti investoři, kteří nestihli zareagovat včas, propadli do velkých ztrát. Toto obvykle postihne zejména drobné investory, které naláká rychle rostoucí kurz,“ uvádí Václav Pech ze společnosti Broker Trust.

Experti i přes propad těchto akcií předpokládají, že se odvětví bude nadále vyvíjet a je proto správná doba k jejich nákupům. „Očekáváme, že americký trh s legální marihuanou se letos zdvojnásobí a dosáhne 2,6 miliardy dolarů. Předpokládáme, že v příštích pěti letech se konopné produkty stanou legální v dalších 14 státech USA,“ uvádí studie výzkumné společnosti ArcView Group.
Zdroj : E15.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Nevídaný strach obchází americké akciové trhy

Wall Street je v panice. Oficiálně. V minulém týdnu se takzvaný „index strachu“, ukazatel VIX, dostával opakovaně do reverzního módu. Jeden obchodní den za druhým tedy burziány děsilo více to, co přijde záhy než to, co nastane za tři měsíce. Přitom běžně je tomu spíše naopak. Investoři jsou totiž […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

04. 10. 2022

Bude „zelenější“ kryptoměna přístupnější?

Kryptoměny jsou často kritizovány pro svou „těžbu“ jako neekologické. Ethereum však po největší úpravě v jeho historii začalo fungovat na jiném systému, který energetickou náročnost snižuje. Může tak přinést další možnosti i přilákat nové investory.

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Piaxabay.com

26. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.