Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Konopné akcie se letos propadly až o 70 procent, experti i tak radí investovat

Investice 14.10.2014 | 11:18 0 Komentářů

42 akcií společností sdružených v indexu MJIC Marijuana zaznamenalo propad o téměř 70 procent za posledních šest měsíců. V březnu byla ještě hodnota marihuanového banchmarku skoro 9 dolarů, zatímco  v říjnu klesla na méně než 3 dolary.

Na vině byly zejména nákupy podvodných brokerů, kteří manipulovali s cenou akcií, uměle navyšovali jejich cenu, aby pak přilákali klienty na růstový trend. „V tu chvíli začali masivně prodávat a ti investoři, kteří nestihli zareagovat včas, propadli do velkých ztrát. Toto obvykle postihne zejména drobné investory, které naláká rychle rostoucí kurz,“ uvádí Václav Pech ze společnosti Broker Trust.

Experti i přes propad těchto akcií předpokládají, že se odvětví bude nadále vyvíjet a je proto správná doba k jejich nákupům. „Očekáváme, že americký trh s legální marihuanou se letos zdvojnásobí a dosáhne 2,6 miliardy dolarů. Předpokládáme, že v příštích pěti letech se konopné produkty stanou legální v dalších 14 státech USA,“ uvádí studie výzkumné společnosti ArcView Group.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.