Čtvrtek 16. září. Svátek má Ludmila.

Konkurz ECM míří kvůli pohledávce k Ústavnímu soudu

Investice 18.08.2011 | 21:07 0 Komentářů

Milan Janků také stále bojuje o zrušení konkurzu

Praha – Také Ústavní soud se bude muset zabývat situací v insolvenčním řízení s developerskou firmou ECM Real Estate Investments.
Společnost Astin Capital Management totiž podala k Ústavnímu soudu stížnost proti rozhodnutí Městského soudu v Praze, který firmě nepřiznal hlasovací práva v rámci insolvenčního řízení s ECM. Informace o tom se objevily v insolvenčním rejstříku.
Astin Capital, která zastupuje část držitelů dluhopisů vydaných v eurech navrhovala pro zadluženého developera reorganizaci. Přihlášená pohledávka ECM přesahuje tři miliardy korun a je v insolvenčním řízení největší. Insolvenční správce Ivo Hala ji však neuznal a stejně poté rozhodnul i soud.
Janků bojuje o zrušení konkurzu 
Další podnět týkající se ECM bude projednávat Vrchní soud v Praze. Tomu generální ředitel a zakladatel ECM Milan Janků navrhnul, aby rozhodnutí o konkurzu zrušil. Je přesvědčen, že při soudním projednání  o projednávání konkurzu došlo k pochybením. Proti rozhodnutí o konkurzu se odvolala také Astin Capital, která podobně jako Janků chtěla dluhy ECM řešit reorganizací firmy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.