CZK/€ 24.375 +0,06%

CZK/$ 23.139 -0,71%

CZK/£ 28.387 -0,11%

CZK/CHF 24.780 +0,38%

01. 06. 2012

0 komentářů

Konjunktura se ve světě začíná zadrhávat – potvrdí to i dnešní důležitá data z USA?

 


 

Začněme tedy v Asii, kde asi nejvíce znepokojivé zprávy přicházejí z Číny, kde známky zpomalení nejsou vidět jen na přepáleném trhu nemovitostí, ale také i v průmyslu (viz dnes ráno zveřejněný slabý výsledek indexu PMI). A to je velmi nepříjemné, neboť Čína je továrnou pro zbytek světa, a tudíž, pokulhává-li nálada mezi čínskými průmyslníky, není možné to bagatelizovat.
 
Vedle Asie byly v posledních měsících tahounem globálního růstu rovněž Spojené státy, jejichž ekonomika se díky relativně malé provázanosti s Evropou zdála být rovněž vcelku odolná vůči eurokrizi. Nicméně i zde se v průzkumech podnikatelských nálad, resp. na klíčovém trhu práce, rýsují známky zpomalení.

O tom, zdali tomu tak je, resp. o tom, zdali se lze podepsat pod výrok stvrzující zpomalení americké ekonomiky, do značné míry rozhodnou dnes odpoledne zveřejněná makroekonomická data – konkrétně měsíční report z trhu práce (tzv. payrolls) a celonárodní index podnikatelské nálady v průmyslu (ISM). Naneštěstí naše odhady ukazují na to, že série lehce negativních překvapení by mohla dnes v USA pokračovat, což samozřejmě ještě dále vyšponuje náladu na vystresovaných finančních trzích.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *