Středa 28. října. Je Státní Svátek

Konec nudných Volkswagenů? Teď je bude kreslit Giugiaro

Investice 17.08.2010 | 00:01 0 Komentářů

Slavný designér navrhl například Volkswagen Golf, ale i Lamborghini Gallardo či Lotus Esprit

Volkswagen se netají svými plány stát se největším výrobcem aut na světě.  Většina lidí uznává, že auta dělat umí a že jsou po technické stránce na špičce. To, zač ho mnozí kritizují, je vzhled jeho vozů. Často se v této souvislosti používají slova nudný, šedivý, nevýrazný a podobně.
Svého času, dokud nebyla krize, a dokud byl hlavním trhem pro automobilku ten domácí, jistá uniformita byla výhodou. Oni se totiž Němci neradi chlubí svým bohatstvím. A tak si klidně mohli koupit například Volkswagen Phaeton, protože vypadal vlastně stejně jako Passat. Také toho, že má manželka novou generaci vozu golf si málokdo povšiml. Od té minulé se totiž zvnějšku lišila jen minimálně. Že v útrobách bylo změn hodně, to už je jiná.
Teď se ale pravděpodobně situace změní. Do vzhledu jejich vozů bude brzy hodně mluvit slavný italský designér  Giorgetto Giugiaru. 90 procent akcí jeho studia Italdesign Giugiaro koupil koncern VW. Zbytek si ponechá Giugiarova rodina. Sám slavný designér, kterému je nyní 72 let, dosud firmu vede a viceprezidentem je jeho syn Fabrizio.
Volkswagen ví, co dělá
„S tímto podílem v Italdesignu budeme mít účast v jedné z nejproslulejších designových a vývojových společností s jednou z nejbohatších tradic v automobilovém průmyslu,“ uvedl již při zahájení rozhovorů o koupi studia generální ředitel VW Martin Winterkorn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.