Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Končí vám fixace hypotéky? Pozor na neznámé triky bank

Investice 03.06.2009 | 10:43 0 Komentářů

Nečekejte na dopis z banky, může už být pozdě

Praha – Nepříjemné překvapení hrozí desítkám tisíc lidí, kterým letos končí fixace úrokové sazby u hypotéky. Přinejmenším některé banky totiž neposílají včas důležité dopisy, v nichž upozorňují na konec fixace a navrhují nové úroky. Navíc čas, který klienti mají na zásadní rozhodnutí, je ve skutečnosti mnohem kratší, než se na první pohled zdá.
Zvláště během letních dovolených, kdy důležitý dopis zůstane ležet třeba 14 dnů na poště nebo ve schránce, mohou lidé zmeškat velice důležitý termín. Ten totiž bývá velice krátký, a pokud se klient bance neozve včas, nezbude mu než přistoupit na novou (pravděpodobně mnohem vyšší) úrokovou sazbu, „navrženou“ bankou.#infobox
Nečekejte na dopis z banky
Možná i vy si myslíte, že konec fixačního období vám banka včas oznámí dopisem a současně v něm navrhne novou úrokovou sazbu pro další období. A pak že budete mít dost času na případné vyjednávání o výhodnější sazbě, případně na přechod ke konkurenční bance (refinancování hypotéky).
Ve skutečnosti to bohužel bývá mnohem rychlejší. Banka se snaží dát vám co nejméně času na rozmyšlenou, o odchodu jinam ani nemluvě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.