Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Končí šéf finančního ředitelství, nahradí ho člen Kobry

Investice 18.04.2014 | 06:47 0 Komentářů

Radikální obměna resortu financí má za následek odchod dalšího manažera. Prvního května skončí dlouholetý ředitel Generálního finančního ředitelství Jan Knížek.

Končí šéf finančního ředitelství, nahradí ho člen Kobry

Praha – V čele Generálního finančního ředitelství končí Jan Knížek, který úřad řídil 9 let. Podle informací Aktuálně.cz ho nahradí Jiří Žežulka, který dosud vedl odbor řízení rizik při správě daní téhož úřadu. Změna proběhne k prvnímu květnu. 

Žežulka míří do křesla ředitele GFŘ z odboru řízení rizik při správě daní, který se specializuje na kontrolní činnost, boj s daňovými úniky a zajišťuje spolupráci s policií nebo třeba Finančním analytickým útvarem.

Dosavadní ředitel odboru rizik již před časem Aktuálně.cz sdělil, že by o post generálního ředitele měl zájem. „Ovšem pouze pokud by si mě pan Knížek vybral jako svého nástupce,“ uvedl Žežulka, který je prozatím pověřen řízením úřadu.

Konec Tluchořova trafikanta

Deník Insider nedávno přinesl informace o dalším odchodu, byť ne tak zásadním, jako v případě Knížka. V brzké době skončí také ředitel odboru Realizace dispozic s majetkem státu Libor Antoš. 

Jeho jméno se v médiích objevilo v souvislosti s exposlancem Petrem Tluchořem a kauzou poslaneckých trafik. Zatímco Marek Šnajdr a Ivan Fuksa měli na odchodu ze Sněmovny profitovat místy ve VZP, respektive Českém Aeroholdingu, Tluchoř podle policie trafiku dojednal právě pro Antoše, který se v lednu 2013 stal členem dozorčí rady Českých drah. Z této pozice ho však již v červnu téhož roku odvolal ministr Rusnokovy vlády Zdeněk Žák.

Skončil také Miloslav Vaněk, ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Tuto změnu si podle informací Aktuálně.cz vyžádal premiér Bohuslav Sobotka, který měl jasno také o tom, kdo by majetkový úřad měl řídit. Sobotkovu adeptku Lenku Kolaříkovou však odmítl jak Babiš, tak náměstek Závodský, a tak se vhodný adept dále hledá.

„Úřad řídím sám. Na formátu výběrového řízení zatím pracujeme,“ řekl Závodský redakci.

Deník Aktuálně.cz již před časem informoval také o tom, že by mohl skončit i ředitel Celní správy Pavel Novotný. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.