Pátek 23. července. Svátek má Libor.

Koncern Volkswagen investuje v Číně další miliardy eur

Investice 26.04.2010 | 12:35 0 Komentářů

Největší evropská automobilka bude nyní investovat hlavně v Asii

Peking – V Evropě se nové továrny na automobily nestavějí a zřejmě ještě dlouho stavět nebudou. Jiná situace je ovšem v Číně. Volkswagen dnes během své účasti na pekingském autosalonu oznámil, že ke své vloni ohlášené investici ve výši 4,4 miliardy přihodí v této zemi dalších 1,6 miliardy eur. Dohromady tedy v letech 2010-2012 v Číně investuje 6 miliard eur.
„Prodeje našich vozů v Číně překonaly všechna očekávání,“ uvedl generální ředitel automobilky Martin Winterkorn. Loni se prodej Volkswagenu v Číně zvýšil o 37 procent na 1,4 milionu vozů. Cílem Volkswagenu je prodávat v této zemi dva miliony aut ročně. Za letošní první čtvrtletí zde prodal téměř 460 000 vozů.
Prodávají tu i auta, která Evropa nezná
Letos koncern na čínský trh uvádí sedm nových nebo modernizovaných modelů. Jedním z nich je i modernizovaná Škoda Octavia, která se v Číně vyrábí v továrně Volkswagenu v Šanghaji.
V současné době Volkswagen Group v Číně vyrábí následující modely aut: Volkswagen Polo, Cross Polo, Lavida, Santana, Santana Vista, Passat New Lingyu, Touran, Tiguan  s dlouhým rozvorem, Golf, Golf GTI, New Bora, Jetta, Sagitar a Magotan a Škoda Fabia, Octavia a Superb a Audi A4 L, Audi A6 L a Audi Q5.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.