Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Komoditní zajištěný fond už nabízí i ČP Invest

Investiční společnost ČP Invest zahájila prodej nového Komoditního zajištěného fondu. Upisovací období bude trvat do konce srpna.

Nový komoditní fond je určen konzervativním investorům, kteří nehledí na výnosy, ale spíše na zajištění. Fond totiž garantuje minimální výnos za 6 let 105 %, maximální roční výnos je však omezen na 10 % (je uzamykán). Pro první rok je výnos omezen na 5 %.

Podkladovým aktivem fondu je koš 25 akcií světových firem z oblasti komodit – ropa, zemní plyn, energie, voda, drahé kovy, zemědělské plodiny či potraviny. Podobně jako je tomu u všech fondů ČP Invest, i novinka zajišťuje měnové riziko.

„Fond má zajímavý růstový potenciál, který je navíc provázen garancí ve výši 105 %,“ uvádí generální ředitel společnosti ČP INVEST Robert Hlava. „Závislost komodit na vývoji ostatního akciového
a dluhopisového trhu je nízká, čímž se stávají ideální diverzifikační složkou,“
dodává Robert Hlava.

Vstupní poplatek v prvním měsíci upisovacího období činí 1 %, v dalších dvou měsících pak 2 %. Po skončení tohoto období se vstupní poplatek zvýší na 8 %. Z fondu je možné kdykoli provést odkup podílových listů za aktuální hodnotu bez garance návratnosti vložené investice a s výstupním poplatkem 4 %. Ke dni splatnosti a dále je výstupní poplatek nulový.

Zdroj: Tisková zpráva ČP Invest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.