Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

Komerční banka posílila svou pozici v segmentu podnikatelských úvěrů

Banky Luboš Svačina 06.03.2009 | 12:48 0 Komentářů

Z průzkumu agentury Median vyplývá, že Komerční banka poskytla v loňském roce 29% všech úvěrů středním a velkým podnikům v České republice. Jako svou hlavní banku uvedlo Komerční banku 37 procent podniků.

Podle průzkumu agentury Median, která oslovila více než 700 malých a středních podniků, vzrostl během roku 2008 podíl Komerční banky na trhu úvěrů podnikům meziročně o pět procentních bodů na 29 %. Úvěr čerpala v loňském roce polovina dotázaných středních podniků a 62% velkých podniků. Se žádostí o úvěr se více než polovina podniků (54%) obrací výhradně na svou hlavní banku. Klíčovými faktory při rozhodování o bance, kterou velké a střední podniky se žádostí o úvěr osloví, jsou dosavadní spolupráce s bankou, podmínky úvěru a úroková sazba.  

„Oslovené podniky spolupracují se svou hlavní bankou často déle než deset let. Sedmdesát procent podniků hodnotí svoji hlavní banku jako vynikající a velmi dobrou, 27% jako dobrou,“ uvedla Lucie Kudrnová, vedoucí Marketingu pro podniky a municipality Komerční banky.

Poznámka: Středními podniky jsou pro účely výzkumu označeny podniky s ročním obratem 60 – 300 miliónů korun, velkými podniky pak ty s ročním obratem od 300 miliónů do 1,5 miliardy korun.

Zdroj: Tisková zpráva Komerční banky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.