Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Komerční banka pomáhá obětem orkánu Emma

Komerční banka přichází s nabídkou pro občany a podnikatele, kteří byli postiženy orkánem Emma, který se prohnal naším územím o víkendu. O úvěry je nožné žádat od středy 5.března do konce dubna.

Občanům nabízí KB spotřebitelský úvěr na řešení nepříznivé situace s úročením 7,9 % s nulovými poplatky za pořízení a vedení úvěru.

Podnikatelé mohou požádat o Profi úvěr s úrokem 7,9 %, nulovými poplatky za pořízení a vedení do maximální výše 8 milionů korun. Ti, kteří mají účet minimálně půl roku, mohou dostat Profi úvěr ve výši půl milionu, (pro ty, kteří mají účet rok, je k dispozici jeden milion) bez dokladování příjmů.

Ti, kteří se dostali kvůli Emmě do problémů se splácením úvěru, budou mít možnost si dohodnout změnu splátkového kalendáře a ti, kteří mají peníze na termínovaném účtu, mohou realizovat výběr bez poplatku.

Pojišťovny v posledních dnech upravují své odhady škod, které orkán Emma napáchal. Allianz pojišťovna zvýšila svůj odhad na základě hlášení likvidátorů a mobilních operátorů na 150 milionů korun, přičemž počet událostí se odhaduje na 3000 případů.

Co do počtu, většina škod se týká soukromého majetku, ale v objemu připadá větší část na podnikatelské a průmyslové škody.  Škody způsobené Emmou jsou podle pojišťovny Allianz likvidovány přednostně a škody nepřesahující 30 tisíc korun likviduje pojišťovna ve zkráceném režimu. Největší škody byly napáchány v Praze, středních a východních Čechách.

Klientům České pojišťovny se dodnes ozvalo již více než 9000 klientů, zejména z Jihomoravského, středočeského a jihočeského kraje a stále přibývají nové. Podle odhadů ČP se škody vyšplhají na několik set milionů korun. Oproti orkánu Kirill došlo ke větším škodám na automobilech a rovněž jsou u Emmy mnohem větší lokální rozdíly. České pojišťovna se kvůli likvidování škod rozhodla také posunout oficiální uvedení Hypotéky ČP.

Kooperativa do současné doby hlásí bezmála 4 tisíce pojistných událostí, zejména v regionech jižní Moravy, východních a středních Čech.

Pojišťovny doporučují svým klientům, aby škody sami zdokumentovali, čímž se samotné nahrazování škod zrychlí.

Zdroj: KB, Allianz, ČP, Kooperativa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.