Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Komerční banka navýšila zisk, mateřské Société Générale naopak zisk klesl

Banky 03.05.2019 | 11:38 0 Komentářů

Zisk Komerční banky v prvním čtvrtletí vzrostl meziročně o 5,9 procenta na 3,2 miliardy korun. Celkové výnosy banky se zvýšily o 5,1 procenta na osm miliard korun, z toho čisté úrokové výnosy vzrostly o 9,2 procenta díky nárůstu objemu úvěrů a vkladů a vyšším tržním úrokovým sazbám.

Banka poskytla úvěry celkem za 637,3 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o čtyři procenta. Úvěry na bydlení vzrostly o 3,9 procenta a spotřebitelské úvěry o 3,4 procenta. Zvýšily se i vklady klientů, a to meziročně o 4,5 procenta na 826,1 miliardy korun.

„Finanční výsledky za první čtvrtletí roku potvrdily pozitivní linii celkových výnosů, a to především díky čistým úrokovým výnosům. I při investicích do digitalizace a do přeměny Banky jsme zachovali disciplinovaný přístup k řízení provozních nákladů. Výsledek na úrovni čistého zisku je ale samozřejmě podpořen i dobrou platební morálkou dlužníků,“ uvedl Jan Juchelka, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

Čistý zisk většinového vlastníka Komerční banky francouzské banky Société Générale meziročně klesl o 26 procent na 631 milionů eur (16,2 miliardy korun). Největší podíl na poklesu zisku měly nižší příjmy a růst nákladů.

Zdroj: Tisková zpráva Komerční banky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.