Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Komerční banka během půl roku svůj zisk navýšila, Moneta ztrácí

Banky 01.08.2019 | 15:43 0 Komentářů

Za první pololetí roku 2019 čistý zisk Komerční banky meziročně stoupl o šest procent na 7,2 miliardy korun. Bance vzrostly i výnosy, a to o pět procent na 16,2 miliardy. Komerční bance však mírně klesl počet klientů. Banku opustilo zhruba čtyři tisíce klientů a zůstalo tedy 1,662 milionu. Hlavním důvodem však podle banky není konkurence, ale odepsání neaktivních klientů v prvním čtvrtletí.

V první polovině roku, a hlavně ve druhém čtvrtletí jsme představili řadu nových služeb, zejména v digitálním prostoru. Rovněž naši klienti stále rostoucí měrou využívají bankovní služby prostřednictvím digitálních kanálů. Investujeme značné prostředky na to, aby naše elektronické bankovnictví zůstalo pro klienty nejen atraktivní, ale i bezpečné. Přitom stále rozvíjíme nabídku pro zákazníky i prostřednictvím pobočkové sítě,“ uvedl Jan Juchelka, předseda představenstva a generální ředitel KB.

Monetě Money Bank za prvních šest měsíců letošního roku meziročně klesl konsolidovaný čistý zisk o 5,1 procenta na 2,012 miliardy.

Moneta Money Bank reportovala velmi slušná čísla za druhý kvartál letošního roku. Čistý úrokový výnos víceméně naplnil očekávání trhu, když se meziročně zvýšil o téměř 10 %, což bylo opětovně podpořeno silnou úvěrovou aktivitou. Dynamika růstu úvěrů (+10,9 % y/y) byla dvakrát rychlejší než u celého trhu. Čistá úroková marže se stabilizovala na úrovni z prvního čtvrtletí 3,9 % a je stejná i v meziročním srovnání. Čistý výnos z poplatků a provizí se meziročně zvýšil o více jak 5 % a překonal konsensus. Největší roli sehrály výnosy z provizí třetích stran (+36,1 %), a to zejména z prostředkovaných prodejů pojistných produktů,“ okomentoval výsledky Monety Miroslav Frayer analytik Komerční banky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.