Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Komerční bance klesl konsolidovaný čistý zisk na 9,6 miliard korun

Investice 07.11.2013 | 10:52 0 Komentářů

Komerční bance za letošní tři čtvrtletí klesl konsolidovaný čistý zisk připadající na akcionáře banky meziročně o 12,5 procenta na 9,6 miliardy korun. Po očištění o jednorázové položky tedy činil meziroční pokles 7,7 procenta. Aktiva banky ale od začátku roku stoupla o 2,2 procenta na 804 miliard korun.

„Vstup české ekonomiky do fáze růstu se dosud neprojevil výrazným zrychlením růstu objemu úvěrů. Na druhou stranu indikátory důvěry domácností a podniků se zlepšují a my jsme dosáhli vynikajících výsledků u některých úvěrových produktů, jako třeba u hypoték a financování vývozu. Existují náznaky, že podniky připravují nové investice a chuť spotřebitelů si půjčit roste,“ uvedl Albert Le Dirac’ch, generální ředitel Komerční banky. 

Čisté výnosy z poplatků a provizí vzrostly ve třetím kvartále o 1,6 procenta na 5,315 miliardy korun. Komerční banka rozvíjela program odměn klientům MojeOdměny, což vedlo ke snížení příjmů z poplatků z vkladových produktů a za transakce. Ve srovnání s loňským rokem skupina zaúčtovala nižší náklady spojené se získáním klientů penzijních fondů.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.