Čtvrtek 17. června. Svátek má Adolf.

Komárkova MND začíná domácnostem nabízet i elektřinu

Investice 05.05.2014 | 10:36 0 Komentářů

Moravské naftové doly ze skupiny KKCG od ledna lákají domácnosti na levnější plyn, nyní přidávají elektřinu.

Komárkova MND začíná domácnostem nabízet i elektřinu

Praha – Moravské naftové doly (MND) ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka od května vstupují na trh s elektřinou pro domácnosti. Firma uvedla, že reaguje na přání zákazníků odebírat energie pro domácnost od jednoho dodavatele. Plyn domácnostem nabízí od letošního ledna.

„O možnost získat od nás výhodně také elektřinu byl mezi zákazníky zájem v podstatě ihned od zahájení prodeje plynu. Během prvních tří měsíců registrujeme zájem o náš plyn od téměř 6000 domácností,“ uvedl obchodní ředitel MND Ludvík Baleka.

Dodal, že při běžné spotřebě elektřiny jsou úspory domácností vůči základním tarifům konkurence v řádech stokorun. V kombinaci s plynem ale může domácnost ušetřit oproti základním tarifům dalších stabilních firem až 8486 korun za rok.

Domácnosti mohou volbou dodavatele elektřiny ovlivnit její konečnou cenu méně, než je tomu u plynu. Regulovaná část plateb a poplatky za distribuci a ekologické daně za elektřinu jsou totiž mnohem vyšší.

Skupina MND je největší českou společností zaměřující se na aktivity spojené s průzkumem a těžbou ropy a zemního plynu, vrtnou a servisní činností a také na skladování a obchodování se zemním plynem. Kromě ČR působí v dalších regionech Evropy, Středního a Blízkého východu a v zemích bývalého Sovětského svazu. Těžbu provádí na těžebních licencích v České republice, Gruzii a v Pákistánu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.