CZK/€ 23.830 -0,04%

CZK/$ 22.271 +0,65%

CZK/£ 26.675 -0,12%

CZK/CHF 24.053 +0,52%

25. 09. 2011

0 komentářů

Kolín chce většinu pozemků své zóny prodat do roku 2013

 


 

Kolín – Většina pozemků v kolínské průmyslové zóně by mohla být podle představ radnice prodána do roku 2013. V té době navíc přestanou platit omezení, jimiž je město při nabízení pozemků limitováno, řekl ČTK starosta Kolína Vít Rakušan (Změna pro Kolín). Celá zóna má rozlohu 370 hektarů, z toho asi 120 hektarů je dosud volných.
Koncem letošního roku podle Rakušana skončí situace, kdy město musí každý krok týkající se zóny konzultovat s meziresortní komisí a agenturou CzechInvest. Nastavená pravidla však bude muset ještě dva roky dodržovat. Je například striktně určeno spektrum oborů, které lze v zóně provozovat. Minulé vedení radnice kvůli tomu nepochodilo se záměrem vybudovat na části území obří fotovoltaickou elektrárnu.
V současnosti radnice jedná se třemi velkými investory, alespoň s jedním z nich by mohla uzavřít dohodu do konce roku. Detaily ale nechce zveřejňovat, protože je vázána obchodním tajemstvím. „Byli jsme investory velmi důrazně upozorněni, že jakýkoliv únik informace znamená odchod jinam,“ uvedl starosta. V minulosti radnice oznámila, že by v zóně mohl vzniknout letecký závod a výrobna chladicích systémů a klimatizací. Zájemci o pozemky tento přístup radnice údajně velmi kritizovali.
V současnosti kolínskou průmyslovou zónu využívá především automobilka TPCA, která zaujímá plochu zhruba 125 hektarů. Další pozemky v sousedství obří továrny získali její dodavatelé a partneři. Své provozy tam má dodavatelská společnost Toyota Tsusho a logistické firmy NYK Logistic a Gefco. Všechny svou činností bezprostředně navazují na automobilku.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *