Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Kofola začne distribuovat nápoje rakouské firmy Rauch

Investice 24.11.2014 | 11:32 0 Komentářů

Roční obrat Kofoly na českém a slovenském trhu se tímto obchodem zvýší zhruba o desetinu.

Kofola začne distribuovat nápoje rakouské firmy Rauch

Praha – Skupina Kofola bude od ledna příštího roku v Česku a na Slovensku distribuovat džusy a další nápoje od rakouské firmy Rauch. Roční obrat Kofoly na českém a slovenském trhu se tímto obchodem zvýší o 450 milionů korun, což je zhruba desetina současného obratu.

Nabídka Kofoly se od ledna rozšíří o džusy, nektary, nesycené ovocné nápoje, ledové čaje, ledové kávy a isotonické nápoje značek Rauch Happy Day, Ice tea, Bravo, Nativa, Cafemio, Isotonic či Yippy. Kofola získá právo distribuovat tyto značky do restaurací i do maloobchodu a takzvaného impulsního prodeje, kam se řadí například benzinové pumpy.

Podle generálního ředitele firmy Jannise Samarase se nabídka značek, které Kofola distribuuje, rozšíří zhruba dvojnásobně o přibližně 100 položek.

Skupině Kofola v prvním pololetí letošního roku klesly meziročně tržby o 4,5 procenta na 3,054 miliardy korun. Hrubá marže jí však vzrostla o 12,3 procenta na 1,114 miliardy korun. Pokles tržeb podle zástupců firmy způsobila klesající spotřeba nápojů zejména v Polsku, ale i tlak firmy na zvýšení marže.

Spotřeba nealkoholických nápojů v Česku i loni klesala. Podle údajů Svazu výrobců nealkoholických nápojů se proti předchozímu roku snížila o tři procenta na 21,83 milionu hektolitrů. Spotřeba nealkoholických nápojů klesá už několik let. Ve srovnání s rokem 2012 byl ale meziroční pokles poloviční. Zatímco spotřeba nejvýznamnějších kategorií sycených nápojů a balených vod klesla, prodej jiných druhů opětovně rostl. Prognóza pro letošní rok předpokládá další zpomalení poklesu trhu na téměř jedno procento.

Džusy a ovocné nápoje tvoří 14 procent celkové spotřeby nealkoholických nápojů v Česku a na Slovensku. „Letos meziročně tato kategorie na českém trhu vzrostla o devět procent,“ uvedl marketingový ředitel Kofoly ČeskoSlovensko Jiří Vlasák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.