Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Kofola vydělala na rekordní dividendu 160 miliónů

Investice 22.06.2010 | 16:37 0 Komentářů

Za letošní první čtvrtletí má zisk 15 milionů

Ostrava – Rekordní dividentu vyplatí letos Kofola S.A sídlící v Polsku, pod kterou také patří česká Kofola. Podle mluvčího Kofoly Martina Klofandy akcionáři dostanou na akcii přibližně šest korun, dohromady zhruba 160 milionů korun.
Je to o 50 procent více než loni. Dividendy ještě musí příští týden ve Varšavě schválit valná hromada. Kofola loni zpětinásobila čistý zisk na 443 milionů korun.
Část peněz na dividendy bude vyplacena z loňského zisku, většinu však akcionáři dostanou z kapitálové rezervy vytvořené z nerozdělených zisků společnosti z minulých let. Přibližně 82 milionů korun na dividendách letos získá hlavní akcionář – firma KSM Investment, kterou vlastní Kostas a Jannis Samarasovi. Po 4,2 milionu získají také Tomáš Jendřejek a René Musila, 69 milionů dostane CED Group ze skupiny Enterprise Investors, uvedl Klofanda.
Tržby loni vzrostly o více než třetinu
Kofola loni zvýšila konsolidované tržby o 38 procent na více než devět miliard korun. Podle zprávy pro polskou burzu tvořily loni jednu třetinu tržeb celé skupiny příjmy z prodeje v Polsku. Česko a Rusko se podílely na tržbách stejným, čtvrtinovým podílem, a Slovensko zbylým, 15procentním podílem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.