Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Klon bitcoinu se rozdělí, jeho cena vzrostla o 40 procent

Investice 12.11.2018 | 13:17 0 Komentářů

Čtvrtá nejrozšířenější kryptoměna bitcoin cash se 15. listopadu rozštěpí. Rozdělením vzniknou dvě odlišně fungující virtuální mince. Investoři očekávají, že nové mince získají zdarma. Klon bitcoinu si proto za poslední měsíc připsal zhruba 40 procent.

Bitcoin cash se rozdělí na Bitcoin ABC a Bitcoin SV. Bitcoin ABC se zaměří na technologii, která umožní okamžitou konverzi jednotlivých kryptoměn bez nutnosti nahrát prostředky na burzu. Druhou větví bude Bitcoin SV, který chce pod záštitou Craiga Wrighta výrazně zvýšit kapacitu bloků, které by měli jednotlivé transakce obsáhnout. To by mělo vést k vyššímu počtu zpracovávaných transakcí.

Podle kritiků tkví ale problém kvůli malému zájmu právě v malé vytíženosti jednotlivých bloků. Spekulanti proto zatím více věří Bitcoin ABC, které se na burze Poloniex předběžně obchodují za cenu zhruba 460 dolarů, tedy čtyřikrát vyšší než Bitcoin SV.

„Tato událost krátkodobě vede k rapidnímu zvýšení ceny, avšak z dlouhodobého hlediska ji nevidíme jako pozitivní, neboť přispívá k dalšímu tříštění komunity,“ hodnotí Jiří Karpják, analytik Kryptofondu.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.