Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Klimatizace nejsou. Obchodníci jich objednali málo

Investice 14.07.2010 | 16:49 0 Komentářů

Další klimatizace se již dovézt nestihnout. Výroba a doprava trvá tři měsíce

Praha – Někteří obchodníci v prodejnách s elektro sortimentem již totálně vyprodali své zásoby klimatizací a ventilátorů. Ostatním se sklady rychle vyprazdňují. Vyplývá to z průzkumu agentury ČTK.
„Ventilátory jsme už vyprodali. V posledních dnech jsme jich prodávali několik tisíc kusů denně,“ řekl  ČTK mluvčí sítě 180 prodejen Euronics Bohuslav Komín, podle kterého v nabídce některých obchodů Euronics zůstalo jen několik málo kusů klimatizací, o které mají zákazníci také enormní zájem.
ýrazný nárůst prodeje klimatizací a ventilátorů hlásí v těchto dnech rovněž internetoví obchodníci. Ventilátory a klimatizace už na internetu vyprodala například společnost Electro World. „Naše nabídka tohoto zboží je nyní už jen velmi omezená a každý den ji obměňujeme podle toho, co se nám ještě podaří na trhu skoupit. Obrovská poptávka naše dodavatele zaskočila,“ řekl mluvčí internetového obchodu Mall.cz Petr Král.
Vloni bylo klimatizací moc, letos málo
Obchodní řetězec Tesco má zatím podle jeho mluvčí Evy Karasové v tuzemských prodejnách dostatečné zásoby ventilátorů. „Jejich prodej v posledních dnech kvůli tropickým teplotám stoupl přibližně o 35 procent. Největší zájem mají zákazníci o stolní typ ventilátorů,“ uvedla Karasová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.