Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Klienti zkrachovalého fondu Viva se dočkali odškodnění

Klienti zkrachovalého fondu Viva obdrželi posledních dnech odškodnění za své ztracené vklady. Správce konkurzní podstaty začal věřitelům rozesílat peníze, které se podařilo získat v rámci konkurzu.

Bývalí podílníci penzijního fondu Viva, jejichž pohledávky mají při vypořádání přednost, získají přibližně 184 korun z každé tisícikoruny, kterou si u fondu na stáří uložili. Celkově bude mezi více než 20 000 klientů rozděleno 45,5 milionu korun, celkově však měli klienti ve fondu uloženy prostředky v hodnotě zhruba čtvrt miliardy korun.

Na Penzijní fond Viva uvalilo ministerstvo financí nucenou správu v létě 2000. Na začátku roku 2001 skončil fond v likvidaci a od května 2002 je v konkurzu, neboť jeho majetek nepokrýval nároky klientů.

Zdroj:
FinančníNoviny.cz

6 komentářů: “Klienti zkrachovalého fondu Viva se dočkali odškodnění”

 1. Kdo nám dnes káže o morálce? napsal:

  Podívejte se, která politická strana byla u moci a kdo se nepostaral o klienty, kterým posílal stát na jejich účty příspěvek. A tito nám dnes kážou o morálce a lidé je ještě volí. Jo, ta lidská paměť.

 2. Marie Žáková napsal:

  18 let se likvidovalo až nic nezbylo 45.000 v háji

  • Anonym napsal:

   Podívejte se, která politická strana byla u moci a kdo se nepostaral o klienty, kterým posílal stát na jejich účty příspěvek. A tito nám dnes kážou o morálce a lidé je ještě volí. Jo, ta lidská paměť.

 3. Adriena Morávková napsal:

  Ve Vivě jsem měla uloženo 24.000,- Kč – žádné peníze jsem neobdržela. Dnes přišlo nějaké Usnesení, ze kterého jsem nepochopila, jestli mám také nárok na vrácení alespoň části peněz. Co k tomu mám doložit, abych byla také odškodněna, nebo co se mělo pro to udělat? Děkuji za odpověď.

 4. Pavel Posp. napsal:

  Dnes něco podobného. Rodiče žijí, ale neví, nebo už neví, o co jde. Jestli něco zjistíte, prosím napište. ppfila@seznam.cz, dík. Pavel.

 5. D.nenickova napsal:

  Dostala jsem vyjadreni,nejakeho Mgr Rostislava Krguta,samosoudce.Vzhledem,k tomu,ze oba moji rodice se za zivota nedockali vynosu,a4 jsem obdrzela 2krat oznameni,bez blizsich udaju.Ani se nenamahal vyhledat cislo dane smlouvy.A co Vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.