Pondělí 21. září. Svátek má Matouš.

Klienti od začátku roku zainvestovali do fondů ČSOB Maximal Invest 2 miliardy korun

Maximal Invest ČSOB Duo Bonus 1 a Maximal Invest ČSOB Prémiový fond 10 a pojištění Triumf Invest si od začátku tohoto roku pořídilo přes 7 300 klientů. Celkový objem investice přesáhl 2,1 miliardy korun.

Kromě uvedených fondů, které kombinují investice do zajištěného fondu spolu s pojistnou ochranou, se na začátku roku v nabídce ČSOB objevil také KBC Master fund ČSOB Multi Invest, který je díky své struktuře určen především pro „krátké peníze“ v investičním horizontu 2 až 3 roky.

„ČSOB Maximal Invest zaznamenal v novém roce velmi vydařený start. Jeho oblibu potvrzuje rekordní zájem ze strany klientů. Maximal Invest využívají kromě drobných střadatelů i investoři, kteří ho vnímají jako doplňkovou složku portfolia. Otevřený fond KBC Master fund ČSOB Multi Invest je pak vhodný zejména pro ty klienty, kteří preferují kratší investiční horizont a zároveň chtějí udělat první krok v cestě za vyšším výnosem. Klienti si čím dál více uvědomují, že se nemohou vzhledem k nízkým úrokovým sazbám a rostoucí inflaci spoléhat pouze na spořicí účty,“ říká Pavel Kratochvíl, výkonný manažer útvaru Spoření a investice ČSOB.

V současné chvíli ČSOB připravuje druhou edici fondu Maximal Invest ČSOB Duo Bonus 2, která bude nabízena v březnu a dubnu. První polovinu investované částky obdrží klient po roce s pevným výnosem 6 %, druhá polovina se zhodnocuje po dobu 8 let a 2 měsíců a její výnos závisí na vývoji podkladového koše akcií. Maximální výnos z této poloviny může dosáhnout až 64 % za celou dobu trvání fondu.

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.