Čtvrtek 21. března. Svátek má Radek.

Klienti mají větší zájem o účty v cizí měně

Banky Daniel Kuchta 08.07.2011 | 13:51 0 Komentářů

Podle údajů UniCredit Bank vzrostl v období před prázdninami zájem klientů o připojení debetních karet ke dvěma účtům, zejména o kombinaci korunového a eurového účtu.

Výhodou napojení karty na účet v koruně a v euru je možnost platit a vybírat peníze z bankomatu v obou měnách bez kurzového rizika. „V praxi to znamená, že klientovi, který s eurovým účtem zaplatí jakoukoliv částku platební kartou například v Itálii, jsou veškeré eurové transakce účtovány v poměru 1:1 z eurového účtu. Pokud si naopak v ČR vybere z bankomatu, je transakce automaticky stržena z korunového účtu také v poměru 1:1, “ dodal Leoš Pokorný.

Růst zájmu klientů souvisí s dovolenkovým obdobím a také s růstem hodnoty koruny vůči ostatním měnám. Mezi nejvýznamnější skupiny klientů, kteří využijí tuto možnost u platebních karet, patří klienti z firemního a small business segmentu, dále klienti, kteří mají pravidelné příjmy v cizí měně. Zejména před prázdninami a dovolenými vzrůstá zájem o tuto praktickou a oblíbenou službu i u klientů ze segmentu občanů,“ uvedl Leoš Pokorný, manažer kartového útvaru UniCredit Bank.

Zdroj: Tisková zpráva UniCredit Bank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.