Úterý 15. června. Svátek má Vít.

KKCG Karla Komárka investuje do mobilních a sociálních her

Investice 05.06.2014 | 10:21 0 Komentářů

Skupina získala za 82 milionů korun podíl ve společnosti Geewa, která každý rok uvádí na trh několik nových her.

KKCG Karla Komárka investuje do mobilních a sociálních her

Praha – Skupina KKCG Karla Komárka získala podíl ve společnosti Geewa, která se zabývá vývojem a nabídkou mobilních a sociálních her.

Fond Springtide Ventures ze skupiny KKCG investoval do dalšího rozvoje a expanze ftři miliony eur, tedy asi 82 milionů korun. Výši podílu nechtěla firma komentovat.

Hry a herní portály Geewy v současnosti využívá každý měsíc přes deset milionů hráčů po celém světě. Mezi nejúspěšnější tituly patří Pool Live Tour, Pirates Poker nebo Age of Defenders.

Letos tři nové hry

Jenom letos plánuje uvést na trh tři nové hry a i do budoucna počítá s vydáváním několika nových titulů ročně. V pražském, brněnském a berlínském sídle firmy působí přes 60 odborníků jedenácti národností.

„Geewa je jedním z nejvýznamnějších developerů her v našem regionu. Za poslední dva roky udělala velký skok dopředu, když se zaměřila na oblast multiplayer her pro tablety a smartphony. Věříme, že se díky naší investici stane Geewa jedním z hubů herního developmentu ve střední Evropě a naváže na úspěch své aktuálně nejpopulárnější hry Pool Live Tour,“ uvedl investiční ředitel KKCG Michal Tománek.

Miliardáři v herním průmyslu

Fond Springtide Ventures vyhledává investice do projektů v oblasti technologií, IT a elektronického obchodu. Zajímá se především o projekty, které mají ambici a potenciál uspět i v mezinárodním žebříčku.

Do herního průmyslu v minulosti investovala i manželka podnikatele Zdeňka Bakaly Michaela Maláčová, která má majoritu v Prague Game Studios.

Obrat z prodeje videoher a herních konzolí loni v Česku a na Slovensku loni meziročně vzrostl o 6,4 procenta na 2,59 miliardy korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.