Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Kellnerův příběh. Žádná Coca Cola. Na počátku byly body

Investice 11.03.2010 | 00:27 0 Komentářů

Petr Kellner potřetí za sebou ve stovce nejbohatších lidí světa

Praha – Nejbohatší muži světa se vlastně sami a dobrovolně rozdělili do dvou skupin. V první jsou zhýralci i filantropové, kteří okázale dávají najevo své jmění, nebo alespoň mají nutkání se podělit o zkušenosti, jak k němu přišli.
Druzí jsou jejich opakem. Moc nevystupují na veřejnosti, stav jejich kont, bydlení i rodinné poměry jsou málem státním tajemstvím. Maximum svého času věnují tomu, aby v příštím žebříčku časopisu Forbes povyskočili o stupínek výš. Patří k nim i Petr Kellner.
Cesta na 89. pozici
Časopis Forbes už potřetí za sebou spočítal, že jeho majetek ho řadí k nejbohatší stovce lidí na světě. Po 91. místě v roce 2008 a 76. místě v roce 2009 tentokrát „propadl“ na 89. pozici. Forbes jeho majetek ocenil na 7,6 mld. dolarů. Kellner si za poslední polepšil o 1,6 miliardy dolarů. Kromě něj se z Čechů už Forbes zmiňuje jen o Zdeňkovi Bakalovi (zaujal s odhadovaným majetkem 1,2 miliardy dolarů (asi 22,6 miliardy korun) 828. místo) a o Andreji Babišovi (jedna miliarda dolarů a 937. místo).
„Nejbohatší Čech“ (nejčastější spojení, které se s Kellnerem v médiích objevuje) je tajuplná postava. Už jen pořídit jeho jinou fotografii než oficiální firemní je nemyslitelná věc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.