Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Kellnerovu O2 klesly výnosy i zisk. Nižší jsou ale i náklady

Investice 12.11.2014 | 07:28 0 Komentářů

Počet zákazníků společnosti se takřka nezměnil, lidé s O2 za prvních devět měsíců roku provolali celkem 8,628 miliardy minut.

Kellnerovu O2 klesly výnosy i zisk. Nižší jsou ale i náklady

Praha – Největší tuzemské telekomunikační firmě O2 klesly do září konsolidované výnosy o sedm procent na 33,1 miliardy korun. Provozní zisk OIBDA se snížil o 11 procent na 11,8 miliardy korun. O2 to ve středu oznámilo v tiskové zprávě. Na Slovensku společnost zvýšila výnosy o téměř čtyři procenta na 161 milionů eur.

Počet mobilních zákazníků se meziročně snížil o 0,4 procenta na 5,05 milionu. Počet tarifních klientů vzrostl o tři procenta na 3,28 milionu. Objem volání se díky neomezeným tarifům zvýšil o devět procent na 8,628 miliardy minut. Na Slovensku se počet zákazníků zvýšil o 11 procent na 1,64 milionu.

Hospodářské výsledky jsou podle generálního ředitele Tomáše Budníka v souladu s očekáváním trhu. I ve třetím čtvrtletí společnost pokračovala v aktivitách vedoucích k zefektivnění a pružnějšímu rozhodování. Konsolidované provozní náklady klesly o téměř šest procent na 21,3 miliardy korun, mzdové náklady se snížily o desetinu.

„Díky zjednodušení firemní struktury jsme nyní schopni reagovat rychleji a efektivněji. Získali jsme větší volnost, která nám umožnila plně se koncentrovat na český a slovenský trh,“ uvedl Budník.

Konsolidované investice včetně nákupu licencí LTE dosáhly 6,4 miliardy korun. V září byl zahájen pilotní provoz sdílení 2G a 3G sítí se společností T-Mobile. Oběma operátorům přinese do budoucna významné úspory, které umožní další investice do provozovaných sítí a nabízených služeb. Do konce roku O2 plánuje pokrýt 93 procent obyvatel Česka vysokorychlostním mobilním internetem LTE a 3G.

Počet uživatelů internetu v mobilu se meziročně zvýšil o čtvrtinu a výnosy z mobilních datových služeb vzrostly o více než pětinu. Počet uživatelů televize O2 TV stoupl o pětinu na 178 000 a pevný internet xDSL od O2 využívalo 915 000 domácností.

Majoritním vlastníkem O2 se letos stala investiční skupina PPF, která nedávno oznámila vlastnictví 83 procent akcií společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.