Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Kellner má velkou šanci na zřízení ruské poštovní banky

Investice 01.04.2010 | 09:52 0 Komentářů

Ze sedmi uchazečů o vytvoření poštovní banky zbyli již jen tři

Moskva – Už jen jediného konkurenta má nejbohatší Čech Petr Kellner, který se v Rusku uchází o možnost vytvořit novou poštovní banku.
List Izvestija dnes informoval, že do užšího výběru soukromého investora při vytvoření nové poštovní banky v zemi postoupily Kellnerovy banky Nomos a Home Credit &amp spolu s Finance Bank (HCFB). List Izvestija to uvedl s odvoláním na Vladimira Dmitrijeva, šéfa státní banky VEB, která má přípravu projektu na starosti. Posledním konkurentem je banka Russkij Standart.
„Předpokládáme, že během tří měsíců určíme základního partnera,“ řekl Dmitrijev. Vytvoření banky pak ale bude trvat několik let a náklady se mohou vyšplhat na pět až deset miliard dolarů (asi 93 až 186 miliard Kč). Partner státu v projektu by podle listu mohl získat čtvrtinový až poloviční podíl v novém ústavu.
Projekt má svá rizika 
Nová banka by měl v Rusku suverénně nejhustší síť poboček, protože pošta v Rusku disponuje zhruba 41 000 úřadovnami po celé zemi. Podle expertů je projekt vytvoření nové banky velice ambiciózní, avšak má také značná rizika. Proto zájem původně projevilo z padesátky bank působících v Rusku jen sedm.   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.