Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Kde byste chtěli pracovat? Žebříček nejoblíbenějších měst

Investice 19.10.2014 | 16:20 0 Komentářů

Dvě třetiny zaměstnanců z celého světa by prý neměly problém odstěhovat se kvůli práci do zahraničí. Flexibilní jsou hlavně technici.

Kde byste chtěli pracovat? Žebříček nejoblíbenějších měst

Londýn – Pokud by si lidé měli vybrat, kam jít pracovat do zahraničí, tak by nejčastěji zvítězil Londýn. Za ideální místo jej považuje 16 osob ze sta.
Hlavní město Velká Británie láká hlavně Izraelce, Portugalce a Rumuny.

Vyplývá to z průzkumu The Boston Consulting Group a společnosti The Network, kterého se účastnilo více než 200 tisíc respondentů ze 189 zemí světa.

Na druhém místě je New York, do něhož by rádo zamířila 12,2 procenta zaměstnanců. Na třetím pak Paříž (8,9 procenta).

První tři místa podle autorů studie pravděpodobně nikoho nepřekvapila. Kromě toho, že jde o světová centra byznysu a kultury, mají Londýn nebo New York největší podíl populace, která se narodila jinde než v Británii nebo USA. To podle autorů studie dělá města „přívětivějšími“ i pro další cizince.

Praha v první třicítce chybí

Berlín skončil na šestém místě (vybrala by si jej 4,6 procenta dotázaných), Mnichov na 14. místě (2,8 procenta) a Vídeň na 17. místě (2,5 procenta). Praha ani žádné další město z postkomunistické Evropy se v „top třicítce“ neumístily.

Kam se lidé chtějí odstěhovat za prací

Město Podíl respondentů
1. Londýn 16 %
2. New York 12,2 %
3. Paříž 8,9 %
4. Sydney 5,2 %
5. Madrid 5 %
6. Berlín 4,6 %
7. Barcelona 4,4 %
8. Toronto 4,2 %
9. Singapur 3,9 %
10. Řím 3,5 %

Studie také ukázala, že téměř dvěma třetinám zaměstnanců by nevadilo jít za prací do ciziny. Mezi techniky a inženýry by nevadilo stěhování 72 procentům dotázaných, v případě mediků by šlo o 56 procent osob.

Pryč by šli i Rakušané a Švýcaři

Ochota jít za prací do zahraničí přitom není typická jen pro lidi z rozvíjejících se ekonomik, upozorňují autoři. Opustit svou zemi kvůli práci by nedělalo více než 90 procentům Nizozemců, více než 80 procentům Rakušanů nebo 75 procentům Švýcarů. Naopak ve Velké Británii nebo Německu by se chtěli odstěhovat za prací jen zhruba čtyři účastníci průzkumu z deseti.

Nejčastějším důvodem, proč lidé zvažují odchod do ciziny, je možnost získat pracovní zkušenost. Bankéře nejvíce láká Curych, umělce Los Angeles a experty na mezinárodní obchod Singapur.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.