Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

KBC odsunula emisi akcií ČSOB na červen

Belgická bankovní a pojišťovací skupina KBC původně plánovala emisi akcií ČSOB na duben či květen. Nyní podle belgického deníku De Standaard vydání akcií odsunula minimálně na červen.

List De Standaard upozornil, že přípravy na uvedení akcií ČSOB na burzu se ukázaly být mnohem komplikovanější, než se předpokládalo, a že tržní prostředí není úplně příznivé. Dodal, že pokud nebudou akcie uvedeny na burzu v červnu, tak se na ni dostanou až po skončení léta. KBC se podle agentury Reuters ke zprávě odmítla vyjádřit.

KBC již dříve oznámila, že chce na pražskou burzu uvést 30 až 40 procent akcií české banky. Uvedení minoritního podílu akcií ČSOB na pražskou burzu je součástí restrukturalizačního plánu mateřské belgické bankovní skupiny KBC Groep , jenž v loňském listopadu schválila Evropská komise. Banka se v rámci restrukturalizačního plánu zavázala k odprodeji svých aktiv v rozsahu několika miliard eur. Prodej 40procentního podílu by mohl KBC přinést přibližně 2,0 až 2,5 miliardy eur, což je třetina státní pomoci, kterou bankovní skupina KBC v době finanční krize od státu získala.

Zdroj: FinančníNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.