CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

01. 08. 2017

0 komentářů

Kauza miliardového podvodu na bitcoinové burze BTC-e sahá i do Česka

 

Dveře jedné z nejstarších bitcoinových burz BTC-e se minulý týden po zásahu americké FBI zavřely. Důvodem je podle řeckých vyšetřovatelů i FBI praní špinavých peněz ve výši až čtyř miliard dolarů. Na burzu byly napojeny i firmy MoneyPolo a OKPay ruského podnikatele Sergeye Mayzuse, které působí v České republice. 

Posílání peněz na burzu probíhalo například i přes účty společností MoneyPolo a OKPay u České spořitelny, Komerční banky a Deutsche Bank. Spolupráce ale ještě neznamená ilegální aktivity. „Jsme striktně regulovaná finanční instituce s dohledem evropského a národního regulátora, podobně jako každá bankovní instituce,“ odpověděl na dotazy HN provozní ředitel MoneyPola Marian Hanes. „Na podobné dotazy se musíte ptát našeho vlastníka Mayzus Financial Services,“ uvedl šéf kyperské společnosti OKPay Konstantin Romanovsky.

Mayzusovy společnosti již byly údajně prošetřovány za nedostatečné prověřování zákazníků. „Podle zákona o praní špinavých peněz nemůžeme k jednotlivým případům sdělovat žádné podrobnosti,“ řekl mluvčí Finančního analytického úřadu ministerstva financí Michal Žurovec.

S ruským podnikatelem spolupracuje například i česká bitcoinová burza CoinMate. „Firma pana Mayzuse má licenci od ČNB. Pokud by pravidla nějak porušila a licence jí byla odňata, tak s ní ukončíme spolupráci. Nemám ale žádné informace o tom, že by k tomu mělo dojít,“ uvádí spoluzakladatel české bitcoinové burzy CoinMate Daniel Houška.

„Podle mých informací je MoneyPolo naopak velmi precizní v ověřování identity uživatelů. Spolupracuje s ním ale OKPay, které verifikaci tak pečlivě neprovádí,“ říká zakladatel české bitcoinové směnárny SimpleCoin Pavel Niedoba.
Zdroj : iHNed.cz

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Tunel z peněz - peníze - USD

IPC: Dokonalá investice, nebo podvod?

„Dejte nám alespoň 500 000 Kč, my pro vás vytvoříme svěřenský fond, prostředky za vás investujeme a každý rok je tak zhodnotíme o 9,2 %.“ Zní to jako lákavá nabídka. Pokud se ale na společnost a její fungování podíváte blíže, vaše přesvědčení o […]

Text: Martin Dočekal

01. 07. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.