Středa 28. října. Je Státní Svátek

Katalog Neckermann u nás končí, porazily ho e-shopy

Investice 30.12.2011 | 13:15 0 Komentářů

Německý zásilkový obchod ukončuje působení v celé východní Evropě, může za to i krize

Praha – Zásilkový obchod Neckermann ukončil v Česku činnost a na začátku prosince zavřel svůj internetový obchod. Společnost Neckermann to oznámila na svých internetových stránkách www.neckermann.cz.
Německá obchodní skupina Neckermann se letos rozhodla stáhnout ze střední a východní Evropy. Neckermann má v závěru letošního roku přestat fungovat nejen v Česku, ale také na Slovensku, ve Slovinsku, v Chorvatsku a na Ukrajině.
„Bohužel musíme oznámit, že společnost Neckermann ukončila s platností od 9. prosince svou činnost na českém trhu. Z tohoto důvodu byla ukončena platnost veškerých vydaných katalogů a zároveň byl ukončen provoz internetového obchodu na stránkách www.neckermann.cz,“ stojí v prohlášení vedení české pobočky společnosti Neckermann, která vyřídí objednávky zboží přijaté do 8. prosince.
O práci přijde v Česku jen šest lidí
Zásilkový obchod Neckermann v Česku ročně utržil několik stovek milionů korun. Naposledy zveřejnil hospodářské výsledky za rok 2008, kdy jeho tržby obnášely 472 milionů korun. Společnost Neckermann tehdy vykázala zisk 25 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.