Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Finanční správa odhalila karuselový podvod za půl miliardy korun

Investice 18.11.2015 | 15:36 0 Komentářů

Únik na dani z přidané hodnoty (DPH)odhalila finanční správa, která se zaměřovala na transakce mezi členy nadnárodních skupin.

Specializovaný finanční úřad, který kontroly prováděl, se zaměřoval na firmy s ročním obratem nad dvě miliardy korun, banky, pojišťovny a další finanční instituce. V případě podvodu s DPH šlo podle generální ředitel Generálního finančního ředitelství Martina Janečeka o vytvoření umělého řetězce osob z několika zemí EU, včetně Německa nebo Dánska. „Šlo o odhalený karuselový obchod s komoditami obchodovanými na energetickými trzích. Bylo zajištěno a vybráno 500 milionů korun. Celou tu částku jsme dokázali zachránit,“ uvedl Janeček.

Finanční správa vyčíslila daňové úniky u DPH na 80 miliard korun ročně.  Daňové příjmy státního rozpočtu stouply meziročně o 38,8 miliardy na 855,9 miliardy korun. „Tyto výsledky jen potvrzují, co jsme říkali na počátku roku, že tu spotřební daň z tabáku vybereme a že bude větší výběr u daně z příjmu právnických osob,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Zdroj: ČTK

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.