Pátek 10. července. Svátek mají Libuše a Amálie.

Karlovarské minerální vody se odvolají proti odkupu akcií Kofoly

Investice 09.08.2017 | 17:15 0 Komentářů

Karlovarské minerální vody (KMV) neuspěly u soudu s návrhem na předběžné opatření proti odkupu akcií společnosti Kofola ČeskoSlovensko. Minoritní akcionář Kofoly se ale hodlá odvolat. Kofola kvůli sporu prodloužila nabídku odkupu pěti procent akcií.

Návrh na odkup akcií doporučila Kofole její slovinská dceřiná společnost Radenska. Odkup se týká 1,1 milionu akcií za cenu 440 korun za akcii. „Dosavadní proces odkupu má řadu právních vad. Jednak byl nepochopitelně nastaven tak, že vlastní akcie společnosti Kofola ČeskoSlovensko vykupuje její dceřiná společnost ze Slovinska, což u odkupu vlastních akcií není standardní,“ říká právník KMV Martin Hanzl.

„A především, pro realizaci odkupu akcií je nutný souhlas valné hromady společnosti Kofola ČeskoSlovensko, která by musela schválit parametry neodvolatelné veřejné nabídky. Žádná valná hromada neproběhla, přesto byla učiněna veřejná nabídka. Dodatečné svolání valné hromady na 25. srpna 2017 ke zpětnému schválení předmětné transakce nelze akceptovat,“ dodává Hanzl.

Společnost Radenska na webových stránkách Kofoly vyjádřila, že návrh na předběžné opatření byl účelový. „KMV, jakožto jeden z minoritních akcionářů a zároveň jeden z hlavních konkurentů Kofoly v oblasti výroby a prodeje nealkoholických nápojů ve střední Evropě, hodlá zahájit další soudní spor, jak již KMV v minulosti činila. V tomto případě nicméně KMV vtahuje do těchto dlouhodobých neshod i další minoritní akcionáře společnosti, kteří v dobré víře akceptovali nabídku,“ uvádí se ve vyjádření.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.