Čtvrtek 16. září. Svátek má Ludmila.

Karel Gott bude na zlaté minci

Investice 30.10.2013 | 16:26 2 Komentářů

Karel Gott příští rok oslaví své 75. nározeniny. Jablonecká Česká mincovna se mu už teď k tomuto životnímu jubileu rozhodla vyrazit trojici pamětních medailí. Mnohonásobný Zlatý slavík bude vyobrazen ve zlatě, a to na jednouncové a půluncové zlaté medaili. Pro zájemce bude připravena také stříbrná varianta. Nejvzácnější z této trojice se bezesporu stane uncová zlatka, kterých se mezi českou veřejnost dostane jen 250 číslovaných kusů.

Výtvarných předloh se ujali medailéři Jaroslav Bejvl a Petr Horák. Každý z nich ztvárnil jednu stranu. Na líci medaile je vyobrazen portrét Karla Gotta. „Mistrovi u volby asistovala jeho žena Ivana s dětmi. Ze tří variant, které jsme předložili, zvolili provedení Jaroslava Bejvla, který je jedním z našich nejlepších výtvarníků v oblasti modelace portrétů. Já se domnívám, že to byla velmi dobrá volba,“ řekl Tomasz Surdy, který má na starosti v České mincovně VIP a korporátní klientelu.

Zlaté medaile vyjdou ve dvou provedeních – jednouncovém (31,1 g) a půluncovém (15,56) za cenu 55 000 Kč, resp. 27 500 Kč. Mincovna připravila i variantu ve stříbře, jednouncová stříbrná medaile vyjde na 2 000 Kč. Medaile vyjde v listopadu a je možné si ji objednat už teď. „Všechny medaile vychází v limitovaném nákladu, nejzajímavější jsou z tohoto pohledu uncové zlatky, kterých se mezi sběratele dostane pouhých 250 kusů, každá s ručně vyraženým pořadovým číslem. Bude to tak i zajímavá investice,“ doplnil Surdy.

Zdroj: Tisková zpráva České mincovny

 

2 komentáře: “Karel Gott bude na zlaté minci”

  1. Lukas napsal:

    Karel stribrny? To prece neni mozne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.