CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.453 -1,09%

CZK/£ 29.283 +0,78%

CZK/CHF 23.634 +0,23%

27. 01. 2022

0 komentářů

Kapitálové trhy ukázaly, co je to volatilita

 

V prvních dvou dnech nového týdne akcie navázaly na páteční výprodeje. Hlavním důvodem byl opět Fed a jeho razantnější přístup k dřívějšímu zvýšení úrokových sazeb. Kapitálové trhy kvůli emocím investorů v USA ukázaly, jak vypadá skutečná volatilita. 

Investoři vyčkávají na středeční zasedaní Fedu a emoce i nervozita na trzích zatím eskalují. Takzvaný Index Vix neboli index strachu, který odráží aktuální nervozitu na trzích, se dostal na hranici 30. Tam byl naposledy na jaře roku 2021 při nárůstu covidové pandemie. Investoři se tak obávají, že akcie by mohly dále klesat.

Během prvních dvou dnů na základě informací Fedu indexy výrazně ztrácely a následně se vracely zpět na původní hodnoty. Index S&P 500 v úterý po otevření odepisoval cca 2,5 procenta. Pokles nakonec uzavřel jen se ztrátou 1,22 procenta.

Středeční večerní zasedání Fedu napoví o směřování měnové politiky USA. Pokud by Fed byl razantnější, než se očekává, trhy budou klesat dále.

Tento týden zveřejní svá hospodaření společnosti Apple, Tesla, IBM a další. Pozitivní výsledky mohou trhy mírně uklidnit, možné propady ale přinesou další pokles.

REKLAMA

Investiční stratég Jan Sušánka ze společnosti Sušánka & partneři

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Podařil se zastavit pokles cen kryptoaktiv?

Vypadá to, že rychlý pokles kryptoaktiv v posledních dvou týdnech se prozatím zastavil. Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal velký výprodej, který začal nad 33 800 americkými dolary a ve čtvrtek se na platformě eToro dostal až na 26 350 dolarů. Během víkendu se […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

17. 05. 2022

Čtyři pětiny Čechů cítí dopady inflace na vlastní úspory, více než 35 % z nich už aktivně hledá způsoby, jak je ochránit

Navzdory současné vysoké inflaci nechává přes 90 % Čechů své finance ležet na běžném účtu. Takové zjištění přinesl březnový průzkum společnosti Broker Consulting mezi 1050 respondenty z celé republiky. Dále ukázal, že polovina z nich využívá také spořicí účet, dvě pětiny pak spoléhají na […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

12. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.