Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Kandidát na ministra Ťok přivezl premiérovi domácí úkol

Investice 15.11.2014 | 12:24 0 Komentářů

Premiér chtěl od kandidáta na ministra dopravy Dana Ťoka písemné odpovědi na devět otázek ohledně nejpalčivějších problémů dopravního resortu.

Kandidát na ministra Ťok přivezl premiérovi domácí úkol

Praha – Kandidát na ministra dopravy za hnutí ANO Dan Ťok přijel krátce před 11:30 na Úřad vlády a přivezl premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) odpovědi na otázky týkající se problematiky resortu a způsobu, jakým plánuje zabránit spekulacím o možném střetu zájmů. Ten může vyplývat ze skutečnosti, že Ťok až doposud vedl jednu z největších stavebních firem v Česku.

„Zdali se mi podařilo odpovědět na všechny otázky uspokojivě, musí posoudit premiér,“ řekl před schůzkou Ťok. Kromě vyřešení problému se střetem zájmů dostal dosavadní ředitel společnosti Skanska Ťok od předsedy vlády za úkol odpovědět na dalších devět otázek ohledně nejpalčivějších problémů dopravního resortu.

Mimo jiné jde o recept, jak vyřešit situaci ve špatně fungujícím Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které se v minulosti potýkalo s personální nestabilitou. Dále musí nastínit vlastní přístup k otevírání trhu s železniční dopravou, nebo způsob, jakým zajistí včasný výběr nového provozovatele mýtného systému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.