Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Kanaďané chtějí devět českých armádních letounů

Investice 12.10.2009 | 15:51 0 Komentářů

Přístup ministerstva obrany ale obchod výrazně ohrožuje

Praha – Kanadské královské letectvo vyčlenilo dvě miliardy korun na obnovu své akrobatické letky a projevilo zájem o nákup devíti letadel L-159. Šest měsíců pak trvalo, než se na ministerstvu obrany našel někdo, kdo se by se začal vážně zájmem leteckých akrobatů kanadské skupiny Snowbirds odkoupit letadla L-159 z nepotřebných zásob české armády zabývat.
Vzhledem k počátečnímu laxnímu přístupu úředníků ministerstva byl o pomoc se zprostředkováním kontaktu požádán i týdeník EURO, který kauzu od té doby sleduje. Lidé zúčastnění na tomto delikátním jednání však v případě zveřejnění většinou trvali na anonymitě. Příběh je totiž plný emocí. Naděje i zklamání se v něm prolínají stejně rychle jako formace letadel při vzdušné akrobacii.
Není divu, když se někdo z Kanady snaží sehnat na ministerstvu obrany kohokoli, kdo by o prodej L-159 ze skladových zásob projevil zájem. Tím spíš v dnešní době, kdy je rozpočet ministerstva napjatý. Pozitivní však bylo, že si zatím nikdo z úředníků neřekl o provizi. A to i když kanadský emisar kvůli jednání přiletěl do Prahy. A odletěl s nepořízenou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.