Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Kalousek: Bude hůř. V pondělí řeknu, jak přesně

Investice 25.10.2011 | 13:44 0 Komentářů

Ministerstvo financí avizovalo, že zhorší prognózu vývoje ekonomiky.

Praha – Nová makroekonomická prognóza ministerstva financí bude ve srovnání s červencovým výhledem počítat s mnohem horším vývojem ekonomiky, a to ve všech ukazatelích. Po jednání Národní ekonomické rady vlády to uvedl ministr financí Miroslav Kalousek. Novou prognózu by mělo podle něj ministerstvo zveřejnit v pondělí 31. října.
„Nové odhady zhruba kopírují změny indikátorů, které nedávno učinila německá vláda. Stále si ale stojím za tím, že deficit veřejných financí bude začínat trojkou,“ uvedl ministr. Růst německé ekonomiky v příštím roce podle odhadů výrazně zpomalí a pravděpodobně nepřesáhne jedno procento.

Vláda podle Kalouska rovněž dodrží naplánovaný schodek státního rozpočtu ve výši 135 miliard korun. Současně ale upozornil, že vláda bude muset v únoru nebo březnu předložit sněmovně novelu zákona o státním rozpočtu s návrhem úsporných opatření. „Nyní musíme předložit nějaký rozpočet. Ale nevíme, jaká je reálná příjmová základna rozpočtu. Do sněmovny půjdeme s novelou až bude mnohem větší míra jistoty,“ uvedl s tím, že úsporná opatření se dotknout výdajů i příjmů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.