Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

K novým podmínkám životního pojištění nepotřebujete novou smlouvu!

Nová pravidla daňového zvýhodnění smluv životního pojištění (ŽP) začnou platit již 1. ledna 2015. Budete-li chtít i nadále využívat daňové výhody ŽP, vyčkejte na nové podmínky přímo od pojišťovny. Stávající smlouvy není nutné ukončovat a uzavírat nové.

Zůstává tedy možnost odečíst si až 12 000 korun ročně od základu daně i možnost pobírat příspěvek od zaměstnavatele osvobozený od daně z příjmu a od sociálního a zdravotního pojištění až 30 000 korun ročně, ale pouze u smluv, ve kterých není možné průběžně provádět výběry. Finanční prostředky budete moci vybrat až ve věku 60 let.  

„Je zřejmé, že uvedené daňové změny ještě více podtrhují roli rizikového krytí v rámci životního pojištění. Informovat o těchto změnách je pak svébytnou součástí odborné péče finančních zprostředkovatelů a poradců. Věřím, že naprostá většina zákazníků se v tomto ohledu může na svého finančního poradce spolehnout,“ říká Jiří Šindelář, výkonný ředitel USF.

„Přestože vnímáme tyto změny jako pozitivní z hlediska tvorby dlouhodobých rezerv našich klientů, je velká škoda, že Ministerstvo financí je navrhlo doslova na poslední chvíli. Díky tomu máme velmi omezený časový prostor vše klientům řádně vysvětlit a ochránit je před neuváženými kroky,“ uvádí Petr Šafránek, generální sekretář AFIZ.

Zdroj: Tisková zpráva USF ČR a AFIZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.