Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

J&T zaplatí na Slovensku pokutu ve výši 15,6 milionu korun

Banky 12.11.2018 | 16:57 0 Komentářů

Skupina J&T Finance Group (JTFG) dostala od slovenského antimonopolního úřadu (PMÚ) pokutu ve výši 600 tisíc eur (15,6 milionu korun). Důvodem je neoznámení transakce, při kterém skupina získala vliv v síti knihkupectví Panta Rhei. Rozhodnutí je pravomocné.

PMÚ uložil pokutu i původnímu vlastníkovi knihkupectví Ladislavu Bödökovi (LB). Obě zúčastněné strany v rámci řízení o urovnání přiznaly své pochybení a díky tomu jim byla udělena pokuta o polovinu nižší. PMÚ začal případ vyšetřovat v roce 2012. Úřad prověřoval podezření, že společnost Diversified Retail Company, která získala čtyřicetiprocentní podíl v knihkupectví, byla napojená na finanční skupinu JTFG.

„Úřad v rozhodnutí konstatoval, že účastníci řízení porušili zákon o hospodářské soutěži tím, že neoznámili koncentraci spočívající v získaní společné kontroly JTFG a LB nad podnikatelem Panta Rhei. Zákon porušili rovněž tím, že vykonávali práva a povinnosti vyplývající z této koncentrace dřív, než bylo úřadem o ní pravomocně rozhodnuto,“ uvedl PMÚ.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.