Úterý 11. srpna. Svátek má Zuzana.

J&T Banka nabízí ochranu vkladů proti inflaci

Banky Luboš Svačina 10.02.2011 | 15:22 0 Komentářů

J&T Banka uvádí na trh nový garantovaný prémiový vklad, který klientům zaručuje výnos vždy nejméně o jedno procento nad inflací eurozóny.

J&T Bank představila svůj vklad Prémie nad inflaci. Tříletý garantovaný vklad nese úrok ve výši inflace v eurozóně zvýšený vždy o jedno procento ročně, minimálně však 10,2 procenta za celé tři roky. Pětiletá alternativa se zhodnotí o inflaci plus pět procent, nejméně však o 18 procent. Úložka podléhá standardnímu pojištění vkladů až do výše ekvivalentu sto tisíc eur.

„Proti inflaci se lze bránit mnoha způsoby, zejména investicemi do akcií, komodit a nemovitostí nebo fondů na ně zaměřených. Kdo však nechce snášet výkyvy finančních trhů a hledá bezpečnější variantu, pro toho bude vhodnější náš prémiový vklad, který velmi slušně zhodnotí úspory i v případě, že by se scénář zvýšené inflace nevyplnil,“ komentuje Andrej Zaťko, ředitel privátního bankovnictví J&T Banky.

Naším cílem bylo podchytit trend stoupající inflace a přinést klientům nástroj, který by jim nabídl větší záruku proti znehodnocení jejich vkladu než pevně úročené bankovní vklady. Paradoxně tak platí, že čím vyšší inflace v eurozóně bude, tím více klient na svém vkladu získá, protože jeho výnos bude vždy minimálně o procento nad inflací,“ dodává Daniel Drahotský, ředitel úseku Finanční trhy J&T Banky. 

Zdroj: Tisková zpráva J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.