Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

J&T Banka chce navýšit kapitál pomocí výnosového certifikátu bez data splatnosti

BankyInvestice 24.06.2014 | 14:03 0 Komentářů

J&T Banka chce získat miliardu korun k navýšení kapitálu od investorů, finanční prostředky nechce od svých vlastníků. K navýšení chce banka využít výnosový certifikát s 10procentním výnosem bez data splatnosti. Nabízený certifikát s vysokým úrokem na dobu neurčitou je zaplacen vyšším rizikem, kdy v případě insolvence banky při výplatě přijdou na řadu jejich držitelé až druzí od konce před akcionáři.

„Chceme být samostatní a netahat z akcionáře další peníze. Dohoda je taková, že bankovní skupina musí získávat kapitál buď z vlastních zisků, anebo na trhu,“ uvedl Štěpán Ašer, generální ředitel J&T Banky. „Je to v podstatě čtvrtletně vyplácená renta, takový investiční nástroj u nás doposud na trhu nebyl,“ dodává Ašer.

Zájem o daný typ investice s vysokým výnosem by mohl být velký i vzhledem k současným nízkým úrokům na trhu. „V tomto smyslu se nabídka J&T do tržní nálady trefuje a může být zajímavá pro investory s vyšší tolerancí rizika,“ uvedl hlavní investiční stratég společnosti Cyrrus Marek Hatlapatka.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.