Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Jistota má jméno úředník. Krize jim prináší práci

Investice 22.04.2009 | 06:46 0 Komentářů

Rostoucí počet lidí, kteří potřebují pomoc sociálních odborů, zvyšuje počty úředníků. Podobně jako zákon o pomoci v hmotné nouzi.

Brno – Firmy se ve velkém zbavují agenturních pracovníků, v evidenci úřadů práce každý měsíc přibývají noví lidé zatímco volných pracovních míst valem ubývá. Ale ne všude. Mnohé radnice a magistráty naopak v současnosti lidi nabírají.
Například v Jablonci nad Nisou si zvyšování počtu úředníků vynutila hospodářská krize. Na radnici tak přibude šest nových lidí.
Posilují sociální odbory
„Jejich úkolem bude starat se o narůstající počet lidí, kteří ztratí práci, dostanou se do sociálních problémů a nebo budou potřebovat odborné poradenství. Město jejich zaměstnání přijde na 1,76 milionu korun,“ řekla mluvčí radnice Jana Fričová.
Čtyři noví úředníci budou pracovat na oddělení sociálních dávek, které se nově rozdělí na dvě části. Zatímco první z nich bude se bude dál zabývat agendou sociálních dávek, druhá část oddělení bude mít na starosti výplatu dávek hmotné nouze i agenda sociálního kurátora pro dospělé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.