Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Ježíšek z e-shopu? Máte poslední šanci, o víkendu bude pozdě

Investice 18.12.2014 | 17:48 0 Komentářů

Jistotu nabízí osobní odběr. Většina internetových obchodů garantuje doručení při objednání ještě během pátku.

Ježíšek z e-shopu? Máte poslední šanci, o víkendu bude pozdě

Praha – Tuzemské internetové obchody evidují v předvánočním období nárůst objednávek o desítky procent. To se projevuje i na době doručení objednaného zboží. Například Mall.cz zákazníky už týden obesílá s omluvou, že zboží bude mít zpoždění den až dva.

Kdo chce objednané zboží dostat do Štědrého dne, měl by objednávku uskutečnit nejpozději v pátek, radí spotřebitelům srovnávací portál Heureka.cz. Nejjistější je osobní odběr.

Chyba dopravců

„V minulém týdnu bohužel nastalo zpomalení v expedici, a to zhruba o jeden až dva pracovní dny u zásilek, které pro nás doručují dopravci. Může se tedy stát, že zákazník nedostane svůj balíček tak rychle, jak byl zvyklý,“ připouští menší problémy mluvčí e-shopu Mall.cz Michala Gregorová.

Mall.cz, dvojka mezi tuzemskými internetovými obchody, nyní každý den expeduje 50 tisíc zásilek, což je o desítky procent více než v minulém roce. Největší e-shop Alza.cz musí denně rozeslat dokonce 100 tisíc balíků. Na rozdíl od Mall.cz zatím problém s termíny nemá.

„Posílili jsme téměř o tři stovky sezonních pracovníků, prodloužili jsme otevírací dobu našich prodejen, investovali do nových skladových prostor, prodejen a vlastní dopravy,“ říká Šárka Jakoubková, PR manažerka Alzy.

Chcete jistotu? Pro zboží si dojděte

Jistotu doručení objednaného zboží do Vánoc mohou mít zákazníci ještě dnes, tedy ve čtvrtek 18. prosince. Poté se už šance na včasné doručení snižuje.

Podle srovnávače Heureka.cz čtyři pětiny e-shopů garantují doručení do Vánoc i při objednávání v pátek 19. prosince. „Je však potřeba objednávat zboží, které má e-shop k dispozici skladem,“ varuje Radka Haasová, vedoucí oddělení podpory e-shopů Heureka.cz.

„Zítra je poslední den, kdy při doručení dopravcem garantujeme dodání do Vánoc,“ potvrzuje i mluvčí Mall.cz Gregorová.

Ti, kteří chtějí mít úplnou jistotu, by už od pátku měli volit osobní odběr. „Jedině osobní odběr zásilky je v předvánočním období jistotou, že dárek bude pod stromečkem, a ne na cestě k vám,“ potvrzuje tiskový mluvčí obchodu s elektronikou Euronics Bohuslav Komín.

„V některých případech však e-shop i při zvolení osobního odběru musí zboží na místo nejprve přepravit. Doporučujeme proto informovat se o tom, zda je daný kus k dispozici na konkrétním odběrném místě,“ dodává Haasová. Určitě se tak vyplatí potvrdit si před dokončením objednávky garanci dodání přímo u obchodníka.

Některé internetové obchody budou mít výdejní místa nebo některé kamenné obchody otevřené i na Štědrý den. Vyzvednout zboží 24. prosince umožní i oba dva největší české e-shopy. V případě Alzy.cz bude možné vyzvednout zboží v AlzaBoxech, Mall.cz bude mít otevřené i kamenné obchody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.