Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Jezdíte opilí? Průzkum ukázal, že rozhodně nejste sami

Investice 06.05.2010 | 11:16 0 Komentářů

Čtvrtina řidičů alespoň jednou v životě řídila automobil pod vlivem alkoholu

Policie se letos zaměřuje na boj s opilci za volantem. Zdá se, že práce bude mít ještě více než dost. Podle výsledků ankety DIRECT Pojišťovny to totiž vypadá, že Češi do hospody spíše jezdí, než chodí. Hned 4 z 10 dotázaných totiž uvádí, že do hospody jezdí autem.
Celkem 26 % dotázaných v anketě, kterou pojišťovna dělala v dubnu v hlavním městě a oslovila 400 řidičů, e přiznalo, že někdy řídilo automobil s alkoholem v krvi. 43 % dotázaných pak uvedlo, že minimálně občas jezdí do hospody autem,“ říká Tomáš Zavoral, tiskový mluvčí DIRECT Pojišťovny.  
Výsledky jsou poněkud v kontrastu s odpovědmi dotazovaných na  otázku, zda jsou pro zavedení určité míry tolerovaného alkoholu v krvi.  „Dvě třetiny dotázaných uvedly, že by nemělo být v rámci řízení dopravních vozidel tolerováno minimální množství alkoholu v krvi,“ sdělil Tomáš Zavoral. 
Podíl smrtelných nehod zaviněných opilci se zvyšuje
Počet nehod způsobených podnapilými řidiči se přitom každým rokem zvyšuje. Podle statistik Ministerstva dopravy bylo za loňský rok při nehodách s alkoholem usmrceno 123 osob. To je o 43 osob více než v roce 2008 a o 87 více než v roce 2007.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.