Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Ještě klesnou ceny rodinných domů, věští experti

Investice 07.12.2011 | 13:02 0 Komentářů

Proces hledání rozumné ceny bydlení ještě není u konce, tvrdí

Brno – Developeři v Česku jsou opatrnější. Tlačí na snížení cen stavebních prací. Kompenzují si tak předražené nákupy pozemků z minulosti, řekl dnes v Brně na odborné konferenci k realitám místopředseda představenstva společnosti RealSpektrum Group Jiří Fajkus. Podle něj klíč k rozvoji realitního trhu drží banky.
Stavaři obecně zahajují méně projektů a jde o menší díla. Klesají i ceny bytů. „Korekci ještě očekávám u cen rodinných domů. Podívání se pravdě do očí a přiblížení cen nabídkových a poptávkových je ještě před námi,“ uvedl Fajkus.
Proces hledání „rozumné ceny“ za nemovitosti hodnotí pozitivně i ředitel consultingu společnosti Deloitte Luděk Niedermayer. Podle něj je to užitečná lekce pro domácnosti i investory. „Proces hledání rozumné ceny není ještě u konce, stavebnictví nemůže utéci reálné ekonomice,“ uvedl Niedermayer.
Realitky čekají menší prodeje
Podle Fajkuse bude klesat i výstavba „druhého bydlení“, tedy domů, kteří si lidé vedle svých hlavních sídel staví například u golfových hřišť nebo v horách. Naopak budoucnost má bydlení pro seniory, což vychází z demografického vývoje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.